عضویت در سایت
نام محصول قیمت محصول تنظیمات
۱۴,۰۰۰ تومان
light box
امتیاز 3.67 پایان نامه بررسی رابطه شوخ طبعی و شادکامی در دانشجویان">
۱۴,۰۰۰ تومان – خرید
دسته بندی :

حجم : ۱۶۸ کیلو بایت
فرمت فایل : docx
نوع فایل دانلودی : zip
تعداد صفحات : ۹۰ صفحه
قابلیت ویرایش : دارد
فهرست مطالب : دارد

پایان نامه بررسی رابطه شوخ طبعی و شادکامی در دانشجویان

 

با سلام خدمت بازدیدکنندگان گرامی. پایان نامه بررسی رابطه شوخ طبعی و شادکامی در دانشجویان مربوط به رشته روانشناسی و علوم تربیتی در مقطع کارشناسی تهیه و تنظیم شده است.

پایان نامه بررسی رابطه شوخ طبعی و شادکامی در دانشجویان در ۹۰ صفحه در قالب ورد و قابل ویرایش می باشد که شما بعد از خرید از سایت فروش فایل پرشین استور قادر به دانلود آن می‌باشد.

در زیر قستمی از متن پایان نامه به همراه فهرست مطالب برای شما عزیزان قرار داده شده است تا با مطالعه دقیق و اطلاع کامل از موضوعات اقدام به خرید فرمایید.

 

فهرست مطالب

فصل اول : کلیات

مقدمه

بیان مساله

ضرورت و اهمیت تحقیق.

اهداف

فرضیات

تعریف مفهومی و عملیاتی متغیرها

 

فصل دوم: پیشینه و ادبیات تحقیق

شرایط شادی و شوخ طبعی

شوخ طبعی در مردان وزنان

شوخی

شادکامی

تاثیر شادکامی در مدیریت سازمان

چارچوب نظری شادکامی

پیشینه پژوهش

 

فصل سوم

روش تحقیق

روش تحقیق

جامعه آماری

نمونه آماری

روش نمونه گیری

ابزار گردآوری اطلاعات

اعتبار و روایی

ویژگی های روانسنجی

روش تجزیه و تحلیل داده ها

 

فصل چهارم

تجزیه و تحلیل داده ها

آمار توصیفی

محاسبه ضریب همبستگی پیرسون در رابطه شوخ طبعی و سلامت روان

 

فصل پنجم

نتیجه گیری و پیشنهادات

نتیجه گیری

پیشنهادات

محدودیت ها

منابع و ماخذ

پرسشنامه شادکامی

پرسشنامه شوخ طبعی

 

مقدمه

مزاح به عنوان یکی از ویژگیهای شخصیتی انسان، کیفیتی منحصر به نوع آدمی است. اگر چه ارائه تعریف دقیقی از مزاح دشوار است، اما حتی در تمدنهای باستان نیز در این باره نظرات و مطالب گسترده ای مطرح شده است. مثلاً در کتاب عهد عتیق، پندی به این مضمون وجود دارد که «دلی شاد به خوبی یک طبیب کار می کند» افلاطون، ارسطو و اندیشمندان و فلاسفه سایر اعصار و قرون نیز درباره مزاح به اظهار نظر پرداختند. در متون احادیث اسلامی نیز روایاتی از پیامبر و ائمه وجود دارد که حاکی از تأثیرات مثبت مزاح در زندگی مؤمنان است. در روایاتی از پیامبر اکرم (ص) ایشان فرموده اند «هیچ مؤمنی نیست جز این که او را شوخی و مزاح است».
متون اخیر روان شناسی بر نقش مزاح در سازگاری و مقابله   با استرس از یک سو و اثرات آن در افزایش بهبود کیفیت زندگی از سوی دیگر تأکید کرده اند (نجاریان، براتی و ابراهیمی قوام، ۱۳۷۳). در اصطلاح Humor )به معنی مزاح) از کلمه لاتین Humere به معنای «جاری ساختن» و «مرطوب بودن» مشتق شده است. از دیدگاه فلاسفه و اندیشمندان باستان، مزاح متأثر از اخلاط چهارگانه بدن است که سبب علامت جسمی و روانی اند.

آنان معتقد بودند خون قرمز، جاری، گرم و مرطوب است و چنانچه بر سایر اخلاط غالب شود، فرد سالم، امیدوار، با نشاط و سر حال می گردد. اما چنانچه ترشحات سایر اخلاط غلبه یابند فرد در حالتی مرضی قرار می گیرد برای مثال اگر ترشحات کبد که صفرای سیاه است غالب شود فر دچار نوعی حالت مرضی می شود و از نظر خلقی، حساس، زودرنج، کج خلق و دچار حالات مالیخولیا و افسردگی می شود که سبب نگرشی منفی و غمگنانه به زندگی می گردد.

بدین ترتیب علت انتخاب اصطلاح Humor به جاری و مرطوب بودن خون به مثابه علت سببی مزاح است. در قرون میانه و پس از آن نیز پیرامون مزاح و شوخی نظراتی ارائه شده است. مثلاً توماس هابز   فیلسوف انگلیسی معتقد بود که شوخی در درجه اول، روشی در جهت ابراز خشم و غضب آدمی است و هدف آن توهین به مخاطب یا شخص ثالث است (به نقل از راسکین  ، ۱۹۸۵). کانت   مزاح را احساس و تأثیر حاصل از تغییر شکل ناگهانی و بی ربط یک توقع یا انتظار به هیچ و پوچ می دانست.

بیان مساله

خنده از ته دل روحیه انسان را عوض می کندشوخ طبعی موجب می‌گردد بر حالات روحی روزانه خویش کنترل بیشتری داشته باشیم و بر فشار ناشی از مبارزه با سرطان غلبه کنیم. این ویژگی حتی در ایام سخت و ناگوار هم باعث می‌شود خوشبین و مسرور باشیم. این حالت عاطفی مثبت‌ به شما کمک می‌کند انعطاف‌پذیری لازم را برای رویارویی با مشکلات بعدی که در سر راهتان قرار خواهند گرفت، داشته باشید. حتی مواقعی که دلتان نمی‌خواهد از رختخواب بیرون بیایید،یک خنده جانانه از ته دل نیروی زیادی به شما خواهد داد. این مورد اهمیت ویژ‌ه‌ای دارد، زیرا اکثر نفوسی که تحت درمان (سرطان) هستند احساس ضعف و ناتوانی می‌کنند.

شوخ طبعی و خنده ابزارهایی هستند برای از بین بردن خشم و اضطراب بدترین روزهای زندگیتان به علاوه، خنده موجب کاهش تنش در ماهیچه‌ها می‌شود. هدف اصلی کلیه روش‌های کنترل فشار، هم آرامش ماهیچه‌ها است و هم از بین بردن تنش روانی حاصل از قبض و گرفتگی آن. این تکنیک‌ها به نحوی صریح، قدرت کاهش فشار و تنش را از طریق مزاح تایید می‌نماید. همچنین شادکامی ، یک صفت شخصیتی فرضی مشخص ، با نشاط و سرزندگی ، مردم آمیزی ، قابلیت اعتماد و نظایر آن تعریف شده است .

 

 

در صورت داشتن هرگونه سوال با پشتیبانی فروشگاه فایل پرشین استور تماس بگیرید.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

محصولات مشابه
طرح توجیهی صنایع دستی
جزئیات بیـشتر
طرح توجیهی قالی بافی
جزئیات بیـشتر
طرح توجیهی تولیدی مبلمان و مصنوعات چوبی
جزئیات بیـشتر
طرح توجیهی تولید کفش
جزئیات بیـشتر
پایان نامه مقایسه هوش هیجانی مرد سالاری و زن سالاری
جزئیات بیـشتر
برو بالا